XT910 GENEL SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ ANAKONU

Cihazı yeni alan arkadaşlar, burada istediği soruyu sorabilir !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. QapriCe
        Like  

.

User deleted

Evet denedim ama maalesef sonuç alamadım. Sizce en iyi custom rom hangisidir peki, en azından böyle bir çözüm denemek istiyorum yine. Bunu ilk kez de yapmadı tabi. İlk aldığım zaman yaptı bunu sonra root edip custom roma geçtim.
    Daha sonra ben one alınca eşime bıraktım orijinal roma geçirip. Yine aynı problemler tekerrür etti. Eşim de kendisine dandik bir telefon verdiğimi düşünüyor elbette:) Halbuki telefon çok harika bir cihaz ama bu sorundan dolayı problem yaşıyorum.

.
  2. thek54
        Like  

.

User deleted

Ben piyasadaki butun custom romlari denedim ama hepsinde illaki bir sikinti cikiyor en stabili nitronun eclipse jb 4.3 olani. Bence en guzeli stok romlarin duzenlenmis ve hafifletilmis olanlar. Stok rom uzerine insa edildikleri icin sorun cikarmiyorlar. Arturun artmod jb flashlayabilirsiniz ya da improved light avusturya jb flashlayabilirsiniz. Ben gunluk olarak kullaniyorum ve hic sikinti yasamadim.

.
  3. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar pc ye format atıkdan sonra MotorolaDeviceManager_2.4.5 sürücü paketini yükledim ama motorola xt910 MTP diriver yüklemiyor birtürlü ne yaptımsa MTP yok nasıl yüklerim bu driveri ??

.
  4. v6_maxx
        Like  

.

User deleted

beyler söyle bir konu buldum ama adamlar ne anlatmak istiyor tam çözemedim...

http://www.eternityproject.eu/topic/15-gsm...e-for-flashing/

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

fastboot windows uygulaması ve fastboot komutlarından oluşan bir flash scripti.

Genel sorular konusuyla birleştirildi. Lütfen bu tarz sorular için yeni konu açmaktan kaçınalım.

.
  6. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

ROOTSUZ, CID GERİ YÜKLEMEK İSTEYENLER, CİD HATASINDAN KURTULMAK İSTEYENLER...

Aşağıdaki anlatımların aynısını uygulasın..

İlk olarak buradaki dosyayı indir, ve rardan çıkar;
    www.mediafire.com/?s74sq9u2doxndfr

m6m7m

Klasörde görünüm şekli bu resimdeki gibi olacaktır..

m6m9x

Sende bulunan cid_800EB95C-000600CC dosyasını ve bu adresten indirdiğin ; www.mediafire.com/?70m3e6bk3wx5xs6 dosyayı bu klasörün içine kopyala.. ve resimdeki yönergeleri izle..

m6mh2

bu adımı da geçtikten sonra, klasörün son hali bu resimdeki gibi olacaktır...

m6mjm

m6ml2

Yerel disk c'nin içine kopyaladıktan sonra, bu işlemi yapınız.

m6mml

ardından,
    Telefonunun, kapat, ses açma tuşu + ses kısma tuşu ve power tuşuna basarak aç, gelen menüden ap fastboot modunu seç ve usb kablosuyla bilgisayara bağla, bir sonraki resimdeki komutları cmd ekranına gir.

CODE
    cd\
    cd fastboot
    fastboot flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin
    fastboot reboot-bootloader
    fastboot flash cid cid.img

m6mnp

bu kadar, umarım halledersin..

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık cid geri yüklenmiştir.

.
  7. cyt51
        Like  

.

User deleted

Kolay gelsin benim bir sorum olacaktı ben bu siteden arkadaşların tavsiye ettikleri romlardan 1 tanesini yükledim ama orjinaline geri dönmeyi düşünüyorum herhangi bir problemle karşılaşırmıyım direk fabrika ayarlarına geri dön desem

.
  8. mustafa1
        Like  

.

User deleted

cihazım xt910 hiçbir şekilde şarj olmuyor yarım saat geçmesine rağmen hala%­5 gösteriyor sorun nedir acaba

.
  9. anticor
        Like  

.

User deleted

Farklı bir kablo ile deneyin.

.
  10. fberen
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar bir sorum olacaktı. telefon bugün sapıttı durduk yere restart atıp duruyor ve açılırken yatan android simgesi üzerinde ünlem işareti var o yerde kalıyor. tekrar ben restart çekiyorum bu sefer açılıyor 10-15 saniye sonra kapanıyor. verizon jb kullanıyorum. ne yapmamı tavsiye edersin ?

.
  11. anticor
        Like  

.

User deleted

RDS ile tekrar orjinal JB yi kurmayı deneeyebilirsin.

.
  12. fberen
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (anticor @ 15/1/2014, 21:17) 
    RDS ile tekrar orjinal JB yi kurmayı deneeyebilirsin.

wipe data- wipe dalvik yaptım düzeldi teşekkürler.

.
  13.     Like  

.

Acemi Modder

Group
    Member

Status
    Mrb arkadaşlar. 2 gün önce razr maxx aldım. Önceki kullanıcı 9.8.2O-124_SPUEM-14 jb stock romu yüklemiş. Telefondan memnunum ama çok kasılıyor. Şarjını kötü etkilemeyecek en stabil rom hangisi acaba? Daha önce root yapılmış bi galaxy s3 kullanmıştım, batarya iğrençti. O yüzden roottan biraz korkuyorum açıkçası. Ne tavsiye edersiniz? 16gb modeli. Şu an kullanılabilir hafıza 8gb, ram ise 840mg gözüküyor. Eğer "kesinlikle denemen lazım" dediğiniz rootlu rom varsa onu da deneyebilirim. Ancak belirteyim; sürekli rom kurup en iyisi hangisi deneme yapmaya vaktim olmuyor. Müsbet tavsiyeleri bekliyorum :)

.
  14. draltus
        Like  

.

User deleted

stock rom tabanlı 4.1.1 rootlu rom istiyorsan https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=55233920

eğer cynanogen tabanlı 4.4.2 rootlu rom istiyorsan http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2410243

.
  15.     Like  

.

Acemi Modder

Group
    Member

Status
    QUOTE (draltus @ 7/2/2014, 08:49) 
    stock rom tabanlı 4.1.1 rootlu rom istiyorsan: ....

eğer cynanogen tabanlı 4.4.2 rootlu rom istiyorsan: ....

Mesajınızdan bu iki romun da stabil olduğu anlamını çıkarıyorum :)
    Peki root yapmak şarj süresini kısaltır mı? Öyle bir söylenti duymuştum eskiden...
    Ya da acaba bendeki kasılma problemi romla alakalı olmayabilir mi? Hard reset atsam düzelir mi acaba?..

.
439 replies since 1/1/2013, 10:56   14037 views
  Share  
.